Meller Bakari Amber Sea
Η σήμανση CE αποδεικνύει ότι το προϊόν έχει ελεγχθεί και πληροί όλες τις ευρωπαϊκές προδιαγραφές.
Το προϊόν αυτό δεν είναι πλέον προς πώληση.
Δες τι επέλεξαν όσοι είδαν το ίδιο προϊόν με εσένα
Περιγραφή προϊόντος
Τα γυαλιά ηλίου από Meller συνδυάζουν μοντέρνο σχεδιασμό με εξωτική εμφάνιση. Η έμπνευση για το όνομα και το λογότυπο της μάρκας ήταν ο μεγαλύτερος χαμαιλέοντας στην Αφρική – ο Meller. Τα χρώματα των γυαλιών ηλίου σχεδιάστηκαν για να υπενθυμίζουν στους χρήστες τη χρωματική αποτύπωση των χαμαιλεόντων και των πιο όμορφων τοποθεσιών στην Αφρικανική ήπειρο. Η δημιουργικότητα και η πρωτοτυπία είναι η κινητήρια δύναμη αυτής της μάρκας από τη Βαρκελώνη.
Meller Bakari Amber Sea είναι unisex γυαλιά ηλίου.
Σκελετός γυαλιών ηλίου
- Το κίτρινο χρώμα του σκελετού ταιριάζει απόλυτα με ένα ζεστό τόνο δέρματος και μαύρα, σκούρα καστανά ή σκούρα ξανθά μαλλιά.
- Οι τετράγωνοι σκελετοί γυαλιών ηλίου είναι ιδανική επιλογή για όσους έχουν στρογγυλό, οβάλ ή τριγωνικό σχήμα προσώπου.
- Ο σκελετός των γυαλιών ηλίου είναι κατασκευασμένος από υψηλής ποιότητας πλαστικό, το οποίο προσφέρει μεγάλη αντοχή και άνεση.
Φακός γυαλιών ηλίου
- Οι μπλε φακοί ενισχύουν την αντίθεση και ελαχιστοποιούν τις αντανακλάσεις του φωτός. Για τους παίκτες του τένις, οι φακοί βοηθούν στην ανάδειξη της χρωματικής αντίθεσης της μπάλας σε διάφορα φόντα.
- Οι σύγχρονοι πολωμένοι φακοί με τεχνολογία TAC (Tri Acetate Cellulose) παρέχουν εκπληκτική ορατότητα και είναι ιδιαίτερα ανθεκτικοί στα γδαρσίματα.
- Χάρη στη μοναδική τεχνολογία των πολωμένων φακών, αυτά τα γυαλιά ηλίου προσφέρουν τέλεια όραση, εξαλείφουν τις ανεπιθύμητες αντανακλάσεις και προστατεύουν τα μάτια από την υπεριώδη ακτινοβολία. Βελτιώνουν την ανάλυση, το βάθος πεδίου και την εστίαση. Τα πολωμένα γυαλιά ηλίου φιλτράρουν τις επικίνδυνες αντανακλάσεις και το ανακλώμενο λευκό φως. Αυτό τα καθιστά ιδιαίτερα κατάλληλα για οδηγούς, ποδηλάτες, σκιέρ και ψαράδες. Αλλά είναι εξίσου κατάλληλα όπως ένα οποιοδήποτε αξεσουάρ μόδας για καθημερινή χρήση.
- Οι φακοί έχουν UV Φίλτρο 400, το οποίο παρέχει 100% προστασία από το φως του ήλιου. Οι φακοί των γυαλιών ηλίου διαθέτουν αντηλιακό φίλτρο κατηγορίας 2 (μετάδοση φωτός 18 – 43%). Είναι ελαφρώς πιο ανοιχτόχρωμοι από το συνηθισμένο και είναι κατάλληλοι για μέτρια ηλιακή ακτινοβολία και για περιστασιακή χρήση.
Αξεσουάρ
- Προσφέρουμε τα γυαλιά ηλίου με την αρχική τους θήκη. Το χρώμα της θήκης και ο σχεδιασμός της ενδέχεται να διαφέρουν.
- Το πανί που παρέχεται είναι ιδανικό για τον καθαρισμό και τη φροντίδα των γυαλιών ηλίου. Ορισμένα μοντέλα μπορεί να συνοδεύονται από υφασμάτινη θήκη αντί για πανί.
Εξερευνήστε την πλήρη γκάμα γυαλιών ηλίου για να βρείτε περισσότερα μοντέλα από δημοφιλείς μάρκες.
Προδιαγραφές προϊόντος
136 mm Μήκος σκελετού
140 mm Μήκος βραχίονα
| Φακός | |
|---|---|
| Πολωμένα: | Ναι |
| Καθρέφτης: | Όχι |
| Φωτοχρωμικοί: | Όχι |
| Κατηγορία διαπερατότητας & φίλτρου φακού: | Μετρίως σκούρο φίλτρο κατάλληλο για κανονικές καλοκαιρινές ημέρες — κατηγορία φίλτρου 2 |
| Χρώμα φακών: | Μπλε |
| Ύψος φακού: | 42 mm |
| Μήκος φακού: | 51 mm |
| Υλικό φακού: | TAC |
| UV Φίλτρο 400: | Ναι |
| Πλαίσιο | |
| Σχήμα σκελετού: | Square |
| Χρώμα σκελετού: | Κίτρινο |
| Σκελετός: | Πλαστικό |
| Διαστάσεις: | M |
| Μήκος σκελετού: | 136 mm |
| Μήκος βραχίονα: | 140 mm |
| Γέφυρα: | 18 mm |
| Βάρος: | 150 γρ |
| Ρυθμιζόμενα μαξιλάρια μύτης: | Όχι |
| Αξεσουάρ | |
| Παρέχονται με θήκη: | Ναι |
| Πανί καθαρισμού: | Ναι |
| Άλλα | |
| Τύπος: | Unisex |
| Κατηγορία: | Γυαλιά Ηλίου Επώνυμες Μάρκες |
| Μάρκα: | Meller |
| Χρήση: | Μόδα |
| Κωδικός Προϊόντος / Μοντέλο: | Bakari Amber Sea |
Είμαστε στο Instagram!
Επιλέξτε τα σωστά γυαλιά ηλίου
Βρείτε το σχήμα του προσώπου σας και τα κατάλληλα γυαλιά ηλίου
Σχόλια για το Meller Bakari Amber Sea