Uvex Sportstyle 235V Black Matt/Ltm. Silver S5330312205
Η σήμανση CE αποδεικνύει ότι το προϊόν έχει ελεγχθεί και πληροί όλες τις ευρωπαϊκές προδιαγραφές.
Η μόνη επιλογή για τα μάτια σας
Επειδή έχουμε μοναδικά πλεονεκτήματα.
-
Επίσημος μεταπωλητής
Είμαστε εξουσιοδοτημένο κατάστημα Ray-Ban
-
Όλα τα σχέδια σε απόθεμα
Γυαλιά που αποστέλλονται εντός 3 εργάσιμων ημερών.
-
Δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 50€
Για παραγγελίες άνω των 50€ .
Είμαστε εξουσιοδοτημένο κατάστημα Ray-Ban
Γυαλιά που αποστέλλονται εντός 3 εργάσιμων ημερών.
Για παραγγελίες άνω των 50€ .
Περιγραφή προϊόντος
Η μάρκα Uvex είναι συνώνυμη με τη Γερμανική ποιότητα και καινοτομία. Τα γυαλιά ηλίου Uvex συνδυάζουν σπορ σχεδιασμό με λειτουργικά υλικά, καθιστώντας τα ιδανική επιλογή για δραστηριότητες αλλά και για καθημερινή χρήση.
Uvex Sportstyle 235V Black Matt/Ltm. Silver S5330312205 είναι unisex γυαλιά ηλίου.
Σκελετός γυαλιών ηλίου
- Το μαύρο χρώμα του σκελετού ταιριάζει απόλυτα με το δροσερό χρώμα του δέρματος και τα ανοιχτά ξανθά, ανοιχτά καφέ ή μαύρα μαλλιά.
- Οι ορθογώνιοι σκελετοί γυαλιών ηλίου είναι ιδανική επιλογή για όσους έχουν οβάλ ή στρογγυλό σχήμα προσώπου.
- Ο σκελετός των γυαλιών ηλίου είναι κατασκευασμένος από υψηλής ποιότητας πλαστικό, το οποίο προσφέρει μεγάλη αντοχή και άνεση.
- Τα ρυθμιζόμενα μαξιλαράκια μύτης επιτρέπουν την ήπια αλλαγή της θέσης και της εφαρμογής των γυαλιών σας για μεγαλύτερη άνεση. Η ρύθμιση των μαξιλαριών μύτης πρέπει πάντα να γίνεται από έμπειρο οπτικό για να αποφεύγεται η ζημιά ή το σπάσιμο.
Φακός γυαλιών ηλίου
- Οι φακοί είναι διάφανοι, αλλά προσφέρουν UV προστασία πλήρως.
- Οι φακοί είναι κατασκευασμένοι από πλαστικό, των οποίων τα αναμφισβήτητα πλεονεκτήματα είναι το μικρό βάρος και η αντοχή στις ρωγμές.
- Ο καθρέφτη στον φακό χαρακτηρίζεται από μια εξαιρετικά ανακλαστική επιφάνεια σε αυτόν. Μειώνει την ποσότητα φωτός που εισέρχεται στο μάτι. Αυτή η ικανότητα καθιστά τα γυαλιά ηλίου με καθρέφτη ιδιαίτερα κατάλληλα σε πολύ φωτεινά ή έντονα περιβάλλοντα – για παράδειγμα, σε ηλιόλουστες μέρες ή όταν κάνετε σκι. Ο καθρέφτης παρέχει μεγάλη οπτική άνεση αλλά μπορεί ελαφρώς να παραμορφώσει την αντίληψη του χρώματος.
- Τα γυαλιά ηλίου διαθέτουν φωτοχρωμικούς φακούς που προσαρμόζονται στο επίπεδο της υπεριώδους ακτινοβολίας. Ανάλογα με την έκθεση στην υπεριώδη ακτινοβολία, οι φακοί σκουραίνουν αυτόματα μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα. Μόλις μειωθεί η ένταση της υπεριώδους ακτινοβολίας, οι φακοί γίνονται πιο φωτεινοί και επανέρχονται στην αρχική τους κατάσταση ξανά, ανάλογα με το συγκεκριμένο μοντέλο των γυαλιών ηλίου. Κατά τη διάρκεια αυτών των μεταβάσεων υπάρχει πάντα υπεριώδης προστασία. Με αυτόν τον τρόπο, οι ευαίσθητοι στο φως φακοί προσφέρουν εξαιρετική προστασία από την υπεριώδη ακτινοβολία σε διαφορετικές κλιματολογικές συνθήκες, οποιαδήποτε στιγμή του έτους. Μάθετε περισσότερα σχετικά με αυτή την τεχνολογία στον Πλήρη οδηγό για Φωτοχρωματικά Γυαλιά Ηλίου.
- Οι φακοί έχουν UV Φίλτρο 400, το οποίο παρέχει 100% προστασία από το φως του ήλιου. Οι φακοί των γυαλιών ηλίου διαθέτουν αντηλιακό φίλτρο κατηγορίας 3 (μετάδοση φωτός 8 – 18%). Είναι κατάλληλα για έντονη έκθεση στον ήλιο, στην παραλία ή στην πόλη.
Αξεσουάρ
- Προσφέρουμε τα γυαλιά ηλίου με την αρχική τους θήκη. Το χρώμα της θήκης και ο σχεδιασμός της ενδέχεται να διαφέρουν.
Εξερευνήστε την πλήρη γκάμα γυαλιών ηλίου για να βρείτε περισσότερα μοντέλα από δημοφιλείς μάρκες.
Προδιαγραφές προϊόντος
133 mm Μήκος σκελετού
120 mm Μήκος βραχίονα
| Φακός | |
|---|---|
| Πολωμένα: | Όχι |
| Καθρέφτης: | Ναι |
| Ντεγκραντέ: | Όχι |
| Φωτοχρωμικοί: | Ναι |
| Κατηγορία διαπερατότητας & φίλτρου φακού: | Σκούρο φίλτρο κατάλληλο για έντονες ακτίνες ηλίου — κατηγορία φίλτρου 3 |
| Χρώμα φακών: | Διάφανο |
| Ύψος φακού: | 52 mm |
| Μήκος φακού: | 67 mm |
| Υλικό φακού: | Πλαστικό |
| UV Φίλτρο 400: | Ναι |
| Πλαίσιο | |
| Σχήμα σκελετού: | Rectangle |
| Χρώμα σκελετού: | Μαύρο |
| Σκελετός: | Πλαστικό |
| Διαστάσεις: | M |
| Μήκος σκελετού: | 133 mm |
| Μήκος βραχίονα: | 120 mm |
| Γέφυρα: | 19 mm |
| Βάρος: | 170 γρ |
| Ρυθμιζόμενα μαξιλάρια μύτης: | Ναι |
| Εύκαμπτη άρθρωση: | Όχι |
| Αξεσουάρ | |
| Παρέχονται με θήκη: | Ναι |
| Πανί καθαρισμού: | Όχι |
| Άλλα | |
| Τύπος: | Unisex |
| Κατηγορία: | Γυαλιά Ηλίου Επώνυμες Μάρκες |
| Μάρκα: | Uvex Sports |
| Χρήση: | Αθλητικά |
| Αθλητικά: | Ποδηλασία, Τρέξιμο, Πεζοπορία, Ποδηλασία εκτός δρόμου |
| Κωδικός Προϊόντος / Μοντέλο: | S5330312205 |
| Διαθέσιμο με συνταγή: | Όχι |
Είμαστε στο Instagram!
Επιλέξτε τα σωστά γυαλιά ηλίου
Βρείτε το σχήμα του προσώπου σας και τα κατάλληλα γυαλιά ηλίου
Σχόλια για το Uvex Sportstyle 235V Black Matt/Ltm. Silver S5330312205