Uvex Sportstyle 237 CV Black Matt/Mir. Blue S5330862288
Η σήμανση CE αποδεικνύει ότι το προϊόν έχει ελεγχθεί και πληροί όλες τις ευρωπαϊκές προδιαγραφές.
Η μόνη επιλογή για τα μάτια σας
Επειδή έχουμε μοναδικά πλεονεκτήματα.
-
Επίσημος μεταπωλητής
Είμαστε εξουσιοδοτημένο κατάστημα Ray-Ban
-
Όλα τα σχέδια σε απόθεμα
Γυαλιά που αποστέλλονται εντός 3 εργάσιμων ημερών.
-
Δωρεάν μεταφορικά
Για παραγγελίες άνω των 50€ .
Είμαστε εξουσιοδοτημένο κατάστημα Ray-Ban
Γυαλιά που αποστέλλονται εντός 3 εργάσιμων ημερών.
Για παραγγελίες άνω των 50€ .
Περιγραφή προϊόντος
Η μάρκα Uvex είναι συνώνυμη με τη Γερμανική ποιότητα και καινοτομία. Τα γυαλιά ηλίου Uvex συνδυάζουν σπορ σχεδιασμό με λειτουργικά υλικά, καθιστώντας τα ιδανική επιλογή για δραστηριότητες αλλά και για καθημερινή χρήση.
Uvex Sportstyle 237 CV Black Matt/Mir. Blue S5330862288 είναι unisex γυαλιά ηλίου.
Σκελετός γυαλιών ηλίου
- Το μαύρο χρώμα του σκελετού ταιριάζει απόλυτα με το δροσερό χρώμα του δέρματος και τα ανοιχτά ξανθά, ανοιχτά καφέ ή μαύρα μαλλιά.
- Οι ορθογώνιοι σκελετοί γυαλιών ηλίου είναι ιδανική επιλογή για όσους έχουν οβάλ ή στρογγυλό σχήμα προσώπου.
- Ο σκελετός των γυαλιών ηλίου είναι κατασκευασμένος από υψηλής ποιότητας πλαστικό, το οποίο προσφέρει μεγάλη αντοχή και άνεση.
- Τα ρυθμιζόμενα μαξιλαράκια μύτης επιτρέπουν την ήπια αλλαγή της θέσης και της εφαρμογής των γυαλιών σας για μεγαλύτερη άνεση. Η ρύθμιση των μαξιλαριών μύτης πρέπει πάντα να γίνεται από έμπειρο οπτικό για να αποφεύγεται η ζημιά ή το σπάσιμο.
Φακός γυαλιών ηλίου
- Οι μπλε φακοί ενισχύουν την αντίθεση και ελαχιστοποιούν τις αντανακλάσεις του φωτός. Για τους παίκτες του τένις, οι φακοί βοηθούν στην ανάδειξη της χρωματικής αντίθεσης της μπάλας σε διάφορα φόντα.
- Οι φακοί είναι κατασκευασμένοι από πλαστικό, των οποίων τα αναμφισβήτητα πλεονεκτήματα είναι το μικρό βάρος και η αντοχή στις ρωγμές.
- Ο καθρέφτη στον φακό χαρακτηρίζεται από μια εξαιρετικά ανακλαστική επιφάνεια σε αυτόν. Μειώνει την ποσότητα φωτός που εισέρχεται στο μάτι. Αυτή η ικανότητα καθιστά τα γυαλιά ηλίου με καθρέφτη ιδιαίτερα κατάλληλα σε πολύ φωτεινά ή έντονα περιβάλλοντα – για παράδειγμα, σε ηλιόλουστες μέρες ή όταν κάνετε σκι. Ο καθρέφτης παρέχει μεγάλη οπτική άνεση αλλά μπορεί ελαφρώς να παραμορφώσει την αντίληψη του χρώματος.
- Οι φακοί έχουν UV Φίλτρο 400, το οποίο παρέχει 100% προστασία από το φως του ήλιου. Οι φακοί των γυαλιών ηλίου διαθέτουν αντηλιακό φίλτρο κατηγορίας 2 (μετάδοση φωτός 18 – 43%). Είναι ελαφρώς πιο ανοιχτόχρωμοι από το συνηθισμένο και είναι κατάλληλοι για μέτρια ηλιακή ακτινοβολία και για περιστασιακή χρήση.
Εξερευνήστε την πλήρη γκάμα γυαλιών ηλίου για να βρείτε περισσότερα μοντέλα από δημοφιλείς μάρκες.
Προδιαγραφές προϊόντος
135 mm Μήκος σκελετού
114 mm Μήκος βραχίονα
| Φακός | |
|---|---|
| Πολωμένα: | Όχι |
| Καθρέφτης: | Ναι |
| Ντεγκραντέ: | Όχι |
| Φωτοχρωμικοί: | Όχι |
| Κατηγορία διαπερατότητας & φίλτρου φακού: | Μετρίως σκούρο φίλτρο κατάλληλο για κανονικές καλοκαιρινές ημέρες — κατηγορία φίλτρου 2 |
| Χρώμα φακών: | Μπλε |
| Ύψος φακού: | 53 mm |
| Μήκος φακού: | 71 mm |
| Υλικό φακού: | Πλαστικό |
| UV Φίλτρο 400: | Ναι |
| Πλαίσιο | |
| Σχήμα σκελετού: | Rectangle |
| Χρώμα σκελετού: | Μαύρο |
| Σκελετός: | Πλαστικό |
| Διαστάσεις: | M |
| Μήκος σκελετού: | 135 mm |
| Μήκος βραχίονα: | 114 mm |
| Γέφυρα: | 16 mm |
| Βάρος: | 85 γρ |
| Ρυθμιζόμενα μαξιλάρια μύτης: | Ναι |
| Εύκαμπτη άρθρωση: | Όχι |
| Αξεσουάρ | |
| Παρέχονται με θήκη: | Όχι |
| Πανί καθαρισμού: | Όχι |
| Άλλα | |
| Τύπος: | Unisex |
| Κατηγορία: | Γυαλιά Ηλίου Επώνυμες Μάρκες |
| Μάρκα: | Uvex Sports |
| Χρήση: | Αθλητικά |
| Αθλητικά: | Ποδηλασία, Τρέξιμο, Πεζοπορία, Ποδηλασία εκτός δρόμου |
| Κωδικός Προϊόντος / Μοντέλο: | S5330862288 |
Είμαστε στο Instagram!
Επιλέξτε τα σωστά γυαλιά ηλίου
Βρείτε το σχήμα του προσώπου σας και τα κατάλληλα γυαλιά ηλίου
Σχόλια για το Uvex Sportstyle 237 CV Black Matt/Mir. Blue S5330862288