Persol PO1020S 113256 57 0PO1020S 113256 57
Η σήμανση CE αποδεικνύει ότι το προϊόν έχει ελεγχθεί και πληροί όλες τις ευρωπαϊκές προδιαγραφές.
Η μόνη επιλογή για τα μάτια σας
Επειδή έχουμε μοναδικά πλεονεκτήματα.
-
Επίσημος μεταπωλητής
Είμαστε εξουσιοδοτημένο κατάστημα Ray-Ban
-
Όλα τα σχέδια σε απόθεμα
Γυαλιά που αποστέλλονται εντός 3 εργάσιμων ημερών.
-
Δωρεάν μεταφορικά
Για παραγγελίες άνω των 50€ .
Είμαστε εξουσιοδοτημένο κατάστημα Ray-Ban
Γυαλιά που αποστέλλονται εντός 3 εργάσιμων ημερών.
Για παραγγελίες άνω των 50€ .
Περιγραφή προϊόντος
Τα γυαλιά ηλίου Persol είναι σύμβολο της τέχνης, της ποιότητας και του κομψού ιταλικού σχεδιασμού. Μέχρι και σήμερα κατασκευάζονται χειροποίητα σε εργοστάσιο της Ιταλίας και έχουν γίνει γνωστά σε όλο τον κόσμο χάρη στα χαρακτηριστικά βέλη που έχουν στα μπράτσα τους. Τα γυαλιά ηλίου Persol, δημοφιλή από stars celebrities ταινιών με τη μοναδική γοητεία τους, έχουν γίνει ένα βασικό αξεσουάρ χάρη στην υψηλή ποιότητα, τα παραδοσιακά σχήματα και τον cult σχεδιασμό τους.
Persol PO1020S 113256 57 είναι unisex γυαλιά ηλίου.
Δείτε πώς φαίνονται πάνω σας αυτά τα γυαλιά ηλίου με τη λειτουργία του Εικονικού καθρέφτη του Lentiamo.
Σκελετός γυαλιών ηλίου
- Το χρυσό χρώμα του σκελετού ταιριάζει απόλυτα με το ζεστό χρώμα του δέρματος και τα σκούρα καστανά μαλλιά.
- Οι ορθογώνιοι σκελετοί γυαλιών ηλίου είναι ιδανική επιλογή για όσους έχουν οβάλ ή στρογγυλό σχήμα προσώπου.
- Ο σκελετός των γυαλιών ηλίου είναι κατασκευασμένος από μέταλλο, το οποίο διατηρεί καλά το σχήμα του και προσφέρει υψηλή σταθερότητα.
- Τα ρυθμιζόμενα μαξιλαράκια μύτης επιτρέπουν την ήπια αλλαγή της θέσης και της εφαρμογής των γυαλιών σας για μεγαλύτερη άνεση. Η ρύθμιση των μαξιλαριών μύτης πρέπει πάντα να γίνεται από έμπειρο οπτικό για να αποφεύγεται η ζημιά ή το σπάσιμο.
Φακός γυαλιών ηλίου
- Οι μπλε φακοί ενισχύουν την αντίθεση και ελαχιστοποιούν τις αντανακλάσεις του φωτός. Για τους παίκτες του τένις, οι φακοί βοηθούν στην ανάδειξη της χρωματικής αντίθεσης της μπάλας σε διάφορα φόντα.
- Οι φακοί είναι κατασκευασμένοι από υψηλής ποιότητας ορυκτό γυαλί, το αναμφισβήτητο πλεονέκτημα του οποίου είναι η εξαιρετική του αντίσταση στις γρατσουνιές. Το ορυκτό γυαλί χαρακτηρίζεται από τις εξαιρετικές οπτικές ιδιότητές του σε σύγκριση με άλλα υλικά που χρησιμοποιούνται για την παραγωγή φακών γυαλιού.
- Οι φακοί έχουν UV Φίλτρο 400, το οποίο παρέχει 100% προστασία από το φως του ήλιου. Οι φακοί των γυαλιών ηλίου διαθέτουν αντηλιακό φίλτρο κατηγορίας 2 (μετάδοση φωτός 18 – 43%). Είναι ελαφρώς πιο ανοιχτόχρωμοι από το συνηθισμένο και είναι κατάλληλοι για μέτρια ηλιακή ακτινοβολία και για περιστασιακή χρήση.
Αξεσουάρ
- Προσφέρουμε τα γυαλιά ηλίου με την αρχική τους θήκη. Το χρώμα της θήκης και ο σχεδιασμός της ενδέχεται να διαφέρουν.
- Το πανί που παρέχεται είναι ιδανικό για τον καθαρισμό και τη φροντίδα των γυαλιών ηλίου. Ορισμένα μοντέλα μπορεί να συνοδεύονται από υφασμάτινη θήκη αντί για πανί.
Εξερευνήστε την πλήρη γκάμα γυαλιών ηλίου για να βρείτε περισσότερα μοντέλα από δημοφιλείς μάρκες.
Προδιαγραφές προϊόντος
140 mm Μήκος σκελετού
140 mm Μήκος βραχίονα
| Φακός | |
|---|---|
| Πολωμένα: | Όχι |
| Καθρέφτης: | Όχι |
| Ντεγκραντέ: | Όχι |
| Φωτοχρωμικοί: | Όχι |
| Κατηγορία διαπερατότητας & φίλτρου φακού: | Μετρίως σκούρο φίλτρο κατάλληλο για κανονικές καλοκαιρινές ημέρες — κατηγορία φίλτρου 2 |
| Χρώμα φακών: | Μπλε |
| Ύψος φακού: | 36 mm |
| Μήκος φακού: | 57 mm |
| Υλικό φακού: | Ορυκτό γυαλί |
| UV Φίλτρο 400: | Ναι |
| Πλαίσιο | |
| Σχήμα σκελετού: | Rectangle |
| Χρώμα σκελετού: | Χρυσαφί |
| Σκελετός: | Μεταλλικό |
| Διαστάσεις: | M |
| Μήκος σκελετού: | 140 mm |
| Μήκος βραχίονα: | 140 mm |
| Γέφυρα: | 20 mm |
| Βάρος: | 230 γρ |
| Ρυθμιζόμενα μαξιλάρια μύτης: | Ναι |
| Εύκαμπτη άρθρωση: | Όχι |
| Αξεσουάρ | |
| Παρέχονται με θήκη: | Ναι |
| Πανί καθαρισμού: | Ναι |
| Άλλα | |
| Τύπος: | Unisex |
| Κατηγορία: | Γυαλιά Ηλίου Επώνυμες Μάρκες |
| Μάρκα: | Persol |
| Χρήση: | Μόδα |
| Κωδικός Προϊόντος / Μοντέλο: | 0PO1020S 113256 57 |
Είμαστε στο Instagram!
Επιλέξτε τα σωστά γυαλιά ηλίου
Βρείτε το σχήμα του προσώπου σας και τα κατάλληλα γυαλιά ηλίου
Σχόλια για το Persol PO1020S 113256 57