Oakley Eyejacket Redux OO 9438 25 58
Η σήμανση CE αποδεικνύει ότι το προϊόν έχει ελεγχθεί και πληροί όλες τις ευρωπαϊκές προδιαγραφές.
Η μόνη επιλογή για τα μάτια σας
Επειδή έχουμε μοναδικά πλεονεκτήματα.
-
Επίσημος μεταπωλητής
Είμαστε εξουσιοδοτημένο κατάστημα Ray-Ban
-
Όλα τα σχέδια σε απόθεμα
Γυαλιά που αποστέλλονται εντός 3 εργάσιμων ημερών.
-
Δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 50€
Για παραγγελίες άνω των 50€ .
Είμαστε εξουσιοδοτημένο κατάστημα Ray-Ban
Γυαλιά που αποστέλλονται εντός 3 εργάσιμων ημερών.
Για παραγγελίες άνω των 50€ .
Περιγραφή προϊόντος
Η cult μάρκα Oakley από την Καλιφόρνια κατασκευάζει γυαλιά ηλίου υψηλής ποιότητας που είναι ιδανικά όχι μόνο για καθημερινή χρήση, αλλά και για αθλητισμό. Η μάρκα εμπνέεται κυρίως από την επιστήμη και τις τέχνες. Τα γυαλιά ηλίου είναι καινοτόμα, κομψά και κατασκευασμένα από υψηλής ποιότητας και λειτουργικότητας υλικά.
Oakley Eyejacket Redux OO 9438 25 58 είναι unisex γυαλιά ηλίου.
Σκελετός γυαλιών ηλίου
- Το κόκκινο χρώμα του σκελετού ταιριάζει απόλυτα με ζεστούς τόνους δέρματος και μαύρα, σκούρα καστανά, άσπρα ή γκρίζα μαλλιά.
- Οι ορθογώνιοι σκελετοί γυαλιών ηλίου είναι ιδανική επιλογή για όσους έχουν οβάλ ή στρογγυλό σχήμα προσώπου.
- Ο σκελετός των γυαλιών ηλίου είναι κατασκευασμένος από υψηλής ποιότητας πλαστικό, το οποίο προσφέρει μεγάλη αντοχή και άνεση.
Φακός γυαλιών ηλίου
- Οι κόκκινοι φακοί εμποδίζουν το μπλε φως, το οποίο γίνεται πολύ έντονο ειδικά το χειμώνα. Αυξάνουν την αντίθεση, τονίζουν τις λεπτομέρειες και βελτιώνουν την όραση κατά το σούρουπο.
- Οι φακοί είναι κατασκευασμένοι από πλαστικό, των οποίων τα αναμφισβήτητα πλεονεκτήματα είναι το μικρό βάρος και η αντοχή στις ρωγμές.
- Η πρωτοποριακή τεχνολογία φακών HDO (High Definition Optics) εξασφαλίζει εξαιρετική ευκρίνεια, ευαισθησία και οπτική οξύτητα. Η τεχνολογία HDO εξαλείφει τη μεγέθυνση και την παραμόρφωση της εικόνας, επιτρέποντάς σας να βλέπετε τα αντικείμενα ακριβώς όπως φαίνονται και όπου πραγματικά βρίσκονται. Η πατενταρισμένη λύση στην τεχνολογία HDO επιτυγχάνει εξαιρετικά αποτελέσματα στις δοκιμές του Αμερικανικού Εθνικού Ινστιτούτου Προτύπων (American National Standards Institute) και προσφέρει μοναδική οπτική εικόνα καθώς & προστασία.
- Οι φακοί Prizm προσαρμόζουν την όραση σύμφωνα με συγκεκριμένες δραστηριότητες, αθλήματα και περιβάλλον. Είναι σχεδιασμένοι για βέλτιστη αντίληψη χρώματος σε ένα ευρύ φάσμα συνθηκών φωτισμού. Τα πλεονεκτήματά τους είναι η οπτική οξύτητα, η εξαιρετική διάκριση των χρωμάτων και η μετάβαση μεταξύ συγκεκριμένων αποχρώσεων σε μειωμένη ορατότητα, καθώς και η βελτιστοποίηση της όρασης στην ικανότητα παρακολούθησης κινούμενων αντικειμένων. Οι φακοί γυαλιών Prizm Trail βελτιώνουν την αντίληψη του εδάφους για τέλειο προσανατολισμό στη φύση. Μπορείτε έτσι να κάνετε ποδήλατο,πεζοπορία ή να τρέξετε στα βουνά με περισσότερη αυτοπεποίθηση.
- Ο καθρέφτη στον φακό χαρακτηρίζεται από μια εξαιρετικά ανακλαστική επιφάνεια σε αυτόν. Μειώνει την ποσότητα φωτός που εισέρχεται στο μάτι. Αυτή η ικανότητα καθιστά τα γυαλιά ηλίου με καθρέφτη ιδιαίτερα κατάλληλα σε πολύ φωτεινά ή έντονα περιβάλλοντα – για παράδειγμα, σε ηλιόλουστες μέρες ή όταν κάνετε σκι. Ο καθρέφτης παρέχει μεγάλη οπτική άνεση αλλά μπορεί ελαφρώς να παραμορφώσει την αντίληψη του χρώματος.
- Οι φακοί έχουν UV Φίλτρο 400, το οποίο παρέχει 100% προστασία από το φως του ήλιου. Οι φακοί των γυαλιών ηλίου διαθέτουν αντηλιακό φίλτρο κατηγορίας 2 (μετάδοση φωτός 18 – 43%). Είναι ελαφρώς πιο ανοιχτόχρωμοι από το συνηθισμένο και είναι κατάλληλοι για μέτρια ηλιακή ακτινοβολία και για περιστασιακή χρήση.
Αξεσουάρ
- Το πανί που παρέχεται είναι ιδανικό για τον καθαρισμό και τη φροντίδα των γυαλιών ηλίου. Ορισμένα μοντέλα μπορεί να συνοδεύονται από υφασμάτινη θήκη αντί για πανί.
Εξερευνήστε την πλήρη γκάμα γυαλιών ηλίου για να βρείτε περισσότερα μοντέλα από δημοφιλείς μάρκες.
Προδιαγραφές προϊόντος
125 mm Μήκος σκελετού
137 mm Μήκος βραχίονα
| Φακός | |
|---|---|
| Πολωμένα: | Όχι |
| Καθρέφτης: | Ναι |
| Ντεγκραντέ: | Όχι |
| Φωτοχρωμικοί: | Όχι |
| Κατηγορία διαπερατότητας & φίλτρου φακού: | Μετρίως σκούρο φίλτρο κατάλληλο για κανονικές καλοκαιρινές ημέρες — κατηγορία φίλτρου 2 |
| Χρώμα φακών: | Κόκκινο |
| Ύψος φακού: | 38 mm |
| Μήκος φακού: | 58 mm |
| Υλικό φακού: | Πλαστικό |
| Τεχνολογία φακών: | HDO, Prizm Trail |
| UV Φίλτρο 400: | Ναι |
| Πλαίσιο | |
| Σχήμα σκελετού: | Rectangle |
| Χρώμα σκελετού: | Κόκκινο |
| Σκελετός: | Πλαστικό |
| Διαστάσεις: | S |
| Μήκος σκελετού: | 125 mm |
| Μήκος βραχίονα: | 137 mm |
| Γέφυρα: | 19 mm |
| Βάρος: | 65 γρ |
| Ρυθμιζόμενα μαξιλάρια μύτης: | Όχι |
| Εύκαμπτη άρθρωση: | Όχι |
| Αξεσουάρ | |
| Παρέχονται με θήκη: | Όχι |
| Πανί καθαρισμού: | Ναι |
| Άλλα | |
| Τύπος: | Unisex |
| Κατηγορία: | Γυαλιά Ηλίου Επώνυμες Μάρκες |
| Μάρκα: | Oakley |
| Χρήση: | Αθλητικά |
| Αθλητικά: | Ποδηλασία, Τρέξιμο, Πεζοπορία, Ποδηλασία εκτός δρόμου |
| Κωδικός Προϊόντος / Μοντέλο: | OO 9438 25 58 |
| Διαθέσιμο με συνταγή: | Όχι |
Είμαστε στο Instagram!
Επιλέξτε τα σωστά γυαλιά ηλίου
Βρείτε το σχήμα του προσώπου σας και τα κατάλληλα γυαλιά ηλίου
Σχόλια για το Oakley Eyejacket Redux OO 9438 25 58