Izipizi Sun Junior #C Navy Blue (για ηλικία 7 - 11 έτη) Sun Junior 7-11Y #C Navy Blue
Η σήμανση CE αποδεικνύει ότι το προϊόν έχει ελεγχθεί και πληροί όλες τις ευρωπαϊκές προδιαγραφές.
Η μόνη επιλογή για τα μάτια σας
Επειδή έχουμε μοναδικά πλεονεκτήματα.
-
Επίσημος μεταπωλητής
Είμαστε εξουσιοδοτημένο κατάστημα Ray-Ban
-
Όλα τα σχέδια σε απόθεμα
Γυαλιά που αποστέλλονται εντός 3 εργάσιμων ημερών.
-
Δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 50€
Για παραγγελίες άνω των 50€ .
Είμαστε εξουσιοδοτημένο κατάστημα Ray-Ban
Γυαλιά που αποστέλλονται εντός 3 εργάσιμων ημερών.
Για παραγγελίες άνω των 50€ .
Περιγραφή προϊόντος
Η Izipizi είναι μια νέα και παιχνιδιάρικη Γαλλική μάρκα που συνδυάζει μοναδικό στυλ, πρωτότυπους συνδυασμούς χρωμάτων και λειτουργικές τεχνολογίες. Η Izipizi προσφέρει ελαφριά, άνετα και μοντέρνα γυαλιά ηλίου για όλη την οικογένεια σε προσιτές τιμές. Τα γυαλιά ηλίου της Izipizi κατασκευάζονται σύμφωνα με ένα αυστηρό σύνολο προδιαγραφών για την ασφάλεια τους. Η σειρά για μωρά, σε πολύ μικρή ηλικία, δεν περιλαμβάνει BPA και είναι υποαλλεργική. Για να προσδιορίσετε το σωστό μέγεθος των γυαλιών, σας συνιστούμε να μετράτε πάντα τις παραμέτρους σύμφωνα με το παρακάτω σχήμα, ειδικά για τα παιδικά γυαλιά.
Izipizi Sun Junior #C Navy Blue (για ηλικία 7 - 11 έτη) είναι παιδικά γυαλιά ηλίου.
Δείτε πώς φαίνονται πάνω σας αυτά τα γυαλιά ηλίου με τη λειτουργία του Εικονικού καθρέφτη του Lentiamo.
Σκελετός γυαλιών ηλίου
- Το μπλε χρώμα του σκελετού ταιριάζει απόλυτα με ένα δροσερό φυσικό χρώμα δέρματος και ανοιχτά καφέ, μαύρα ή ανοιχτά ξανθά μαλλιά.
- Οι τετράγωνοι σκελετοί γυαλιών ηλίου είναι ιδανική επιλογή για όσους έχουν στρογγυλό, οβάλ ή τριγωνικό σχήμα προσώπου.
- Ο σκελετός των γυαλιών ηλίου είναι κατασκευασμένος από οικολογικό πολυαμίδιο. Αυτό το υλικό είναι μια νέα κατηγορία βιοπλαστικών που προέρχονται από ανανεώσιμες πηγές, όπως φυσικά λίπη και έλαια. Το οικολογικό πολυαμίδιο αντιπροσωπεύει μια πιο φιλική προς το περιβάλλον εναλλακτική λύση έναντι των συνηθισμένων υλικών σκελετών και συμβάλλει στην προστασία του περιβάλλοντος.
- Οι μεντεσέδες των ελατηρίων προσφέρουν στους βραχίονες μεγαλύτερη κίνηση, περισσότερο από 90 ° μοίρες, με αποτέλεσμα την καλύτερη άνεση στη χρήση των γυαλιών. Οι σκελετοί είναι πιο ανθεκτικοί στις βλάβες και διατηρούν περισσότερο τη σωστή εφαρμογή των γυαλιών.
- Οι αρχικοί φακοί μπορούν να αντικατασταθούν με εξατομικευμένους φακούς διαφόρων τύπων, με ή χωρίς συνταγή.
Φακός γυαλιών ηλίου
- Οι γκρι φακοί μειώνουν την ένταση του φωτός χωρίς να επηρεάζουν την αντίθεση ή να αλλοιώνουν τα χρώματα.
- Οι φακοί είναι κατασκευασμένοι από πλαστικό, των οποίων τα αναμφισβήτητα πλεονεκτήματα είναι το μικρό βάρος και η αντοχή στις ρωγμές.
- Χάρη στη μοναδική τεχνολογία των πολωμένων φακών, αυτά τα γυαλιά ηλίου προσφέρουν τέλεια όραση, εξαλείφουν τις ανεπιθύμητες αντανακλάσεις και προστατεύουν τα μάτια από την υπεριώδη ακτινοβολία. Βελτιώνουν την ανάλυση, το βάθος πεδίου και την εστίαση. Τα πολωμένα γυαλιά ηλίου φιλτράρουν τις επικίνδυνες αντανακλάσεις και το ανακλώμενο λευκό φως. Αυτό τα καθιστά ιδιαίτερα κατάλληλα για οδηγούς, ποδηλάτες, σκιέρ και ψαράδες. Αλλά είναι εξίσου κατάλληλα όπως ένα οποιοδήποτε αξεσουάρ μόδας για καθημερινή χρήση.
- Οι φακοί έχουν UV Φίλτρο 400, το οποίο παρέχει 100% προστασία από το φως του ήλιου. Οι φακοί των γυαλιών ηλίου διαθέτουν αντηλιακό φίλτρο κατηγορίας 3 (μετάδοση φωτός 8 – 18%). Είναι κατάλληλα για έντονη έκθεση στον ήλιο, στην παραλία ή στην πόλη.
Αξεσουάρ
- Προσφέρουμε τα γυαλιά ηλίου με την αρχική τους θήκη. Το χρώμα της θήκης και ο σχεδιασμός της ενδέχεται να διαφέρουν.
- Το πανί που παρέχεται είναι ιδανικό για τον καθαρισμό και τη φροντίδα των γυαλιών ηλίου. Ορισμένα μοντέλα μπορεί να συνοδεύονται από υφασμάτινη θήκη αντί για πανί.
Εξερευνήστε την πλήρη γκάμα γυαλιών ηλίου για να βρείτε περισσότερα μοντέλα από δημοφιλείς μάρκες.
Προδιαγραφές προϊόντος
120 mm Μήκος σκελετού
130 mm Μήκος βραχίονα
| Φακός | |
|---|---|
| Πολωμένα: | Ναι |
| Καθρέφτης: | Όχι |
| Ντεγκραντέ: | Όχι |
| Φωτοχρωμικοί: | Όχι |
| Κατηγορία διαπερατότητας & φίλτρου φακού: | Σκούρο φίλτρο κατάλληλο για έντονες ακτίνες ηλίου — κατηγορία φίλτρου 3 |
| Χρώμα φακών: | Γκρι |
| Ύψος φακού: | 36 mm |
| Μήκος φακού: | 43 mm |
| Υλικό φακού: | Πλαστικό |
| UV Φίλτρο 400: | Ναι |
| Πλαίσιο | |
| Σχήμα σκελετού: | Square |
| Χρώμα σκελετού: | Μπλε |
| Σκελετός: | Οικολογικό - Eco-πολυαμίδιο |
| Διαστάσεις: | XS |
| Μήκος σκελετού: | 120 mm |
| Μήκος βραχίονα: | 130 mm |
| Γέφυρα: | 20 mm |
| Βάρος: | 120 γρ |
| Ρυθμιζόμενα μαξιλάρια μύτης: | Όχι |
| Εύκαμπτη άρθρωση: | Ναι |
| Αξεσουάρ | |
| Παρέχονται με θήκη: | Ναι |
| Πανί καθαρισμού: | Ναι |
| Άλλα | |
| Τύπος: | Παιδικά |
| Ηλικία: | 7 - 11 έτη |
| Κατηγορία: | Γυαλιά Ηλίου Επώνυμες Μάρκες |
| Μάρκα: | Izipizi |
| Χρήση: | Μόδα |
| Κωδικός Προϊόντος / Μοντέλο: | Sun Junior 7-11Y #C Navy Blue |
| Διαθέσιμο με συνταγή: | Ναι |
Είμαστε στο Instagram!
Επιλέξτε τα σωστά γυαλιά ηλίου
Βρείτε το σχήμα του προσώπου σας και τα κατάλληλα γυαλιά ηλίου
Σχόλια για το Izipizi Sun Junior #C Navy Blue (για ηλικία 7 - 11 έτη)