Horsefeathers Archie Bike AM219A
Η σήμανση CE αποδεικνύει ότι το προϊόν έχει ελεγχθεί και πληροί όλες τις ευρωπαϊκές προδιαγραφές.
Το προϊόν αυτό δεν είναι πλέον προς πώληση.
Δες τι επέλεξαν όσοι είδαν το ίδιο προϊόν με εσένα
Περιγραφή προϊόντος
Η Horsefeathers είναι μια δημοφιλής αθλητική μάρκα με ρίζες στην κουλτούρα του snowboard και γνωστή για την πρωτότυπη και κομψή streetwear μόδα της. Αυτή η συλλογή γυαλιών ηλίου συνδυάζει τον μοντέρνο σχεδιασμό με την καθημερινή λειτουργικότητα και τις ανάγκες του ενεργού τρόπου ζωής. Τα γυαλιά ηλίου Horsefeathers συμπληρώνουν τέλεια κάθε ντύσιμο, είτε για σπορ είτε για αναψυχή.
Horsefeathers Archie Bike AM219A είναι unisex γυαλιά ηλίου.
Σκελετός γυαλιών ηλίου
- Το μαύρο χρώμα του σκελετού ταιριάζει απόλυτα με το δροσερό χρώμα του δέρματος και τα ανοιχτά ξανθά, ανοιχτά καφέ ή μαύρα μαλλιά.
- Οι ορθογώνιοι σκελετοί γυαλιών ηλίου είναι ιδανική επιλογή για όσους έχουν οβάλ ή στρογγυλό σχήμα προσώπου.
- Ο σκελετός των γυαλιών ηλίου είναι κατασκευασμένος από υποαλλεργικό υλικό Grilamid TR90, το οποίο είναι ελαφρύ και εξαιρετικά εύκαμπτο για να παρέχει πιο προσαρμοσμένη εφαρμογή.
Φακός γυαλιών ηλίου
- Οι πράσινοι φακοί μειώνουν την ένταση του φωτός χωρίς να επηρεάζουν την αντίθεση ή να αλλοιώνουν τα χρώματα.
- Οι φακοί είναι κατασκευασμένοι από πλαστικό, των οποίων τα αναμφισβήτητα πλεονεκτήματα είναι το μικρό βάρος και η αντοχή στις ρωγμές.
- Ο καθρέφτη στον φακό χαρακτηρίζεται από μια εξαιρετικά ανακλαστική επιφάνεια σε αυτόν. Μειώνει την ποσότητα φωτός που εισέρχεται στο μάτι. Αυτή η ικανότητα καθιστά τα γυαλιά ηλίου με καθρέφτη ιδιαίτερα κατάλληλα σε πολύ φωτεινά ή έντονα περιβάλλοντα – για παράδειγμα, σε ηλιόλουστες μέρες ή όταν κάνετε σκι. Ο καθρέφτης παρέχει μεγάλη οπτική άνεση αλλά μπορεί ελαφρώς να παραμορφώσει την αντίληψη του χρώματος.
- Οι φακοί έχουν UV Φίλτρο 400, το οποίο παρέχει 100% προστασία από το φως του ήλιου. Οι φακοί των γυαλιών ηλίου διαθέτουν αντηλιακό φίλτρο κατηγορίας 2 (μετάδοση φωτός 18 – 43%). Είναι ελαφρώς πιο ανοιχτόχρωμοι από το συνηθισμένο και είναι κατάλληλοι για μέτρια ηλιακή ακτινοβολία και για περιστασιακή χρήση.
Αξεσουάρ
- Προσφέρουμε τα γυαλιά ηλίου με την αρχική τους θήκη. Το χρώμα της θήκης και ο σχεδιασμός της ενδέχεται να διαφέρουν.
- Το πανί που παρέχεται είναι ιδανικό για τον καθαρισμό και τη φροντίδα των γυαλιών ηλίου. Ορισμένα μοντέλα μπορεί να συνοδεύονται από υφασμάτινη θήκη αντί για πανί.
Εξερευνήστε την πλήρη γκάμα γυαλιών ηλίου για να βρείτε περισσότερα μοντέλα από δημοφιλείς μάρκες.
Προδιαγραφές προϊόντος
137 mm Μήκος σκελετού
145 mm Μήκος βραχίονα
| Φακός | |
|---|---|
| Πολωμένα: | Όχι |
| Καθρέφτης: | Ναι |
| Ντεγκραντέ: | Όχι |
| Φωτοχρωμικοί: | Όχι |
| Κατηγορία διαπερατότητας & φίλτρου φακού: | Μετρίως σκούρο φίλτρο κατάλληλο για κανονικές καλοκαιρινές ημέρες — κατηγορία φίλτρου 2 |
| Χρώμα φακών: | Πράσινο |
| Ύψος φακού: | 53 mm |
| Μήκος φακού: | 72 mm |
| Υλικό φακού: | Πλαστικό |
| UV Φίλτρο 400: | Ναι |
| Πλαίσιο | |
| Σχήμα σκελετού: | Rectangle |
| Χρώμα σκελετού: | Μαύρο |
| Σκελετός: | Grilamid TR90 |
| Διαστάσεις: | M |
| Μήκος σκελετού: | 137 mm |
| Μήκος βραχίονα: | 145 mm |
| Γέφυρα: | 16 mm |
| Βάρος: | 125 γρ |
| Ρυθμιζόμενα μαξιλάρια μύτης: | Όχι |
| Εύκαμπτη άρθρωση: | Όχι |
| Αξεσουάρ | |
| Παρέχονται με θήκη: | Ναι |
| Πανί καθαρισμού: | Ναι |
| Άλλα | |
| Τύπος: | Unisex |
| Κατηγορία: | Γυαλιά Ηλίου Επώνυμες Μάρκες |
| Μάρκα: | Horsefeathers |
| Χρήση: | Αθλητικά |
| Αθλητικά: | Γκολφ, Τρέξιμο, Πεζοπορία |
| Κωδικός Προϊόντος / Μοντέλο: | Archie Bike AM219A |
Είμαστε στο Instagram!
Επιλέξτε τα σωστά γυαλιά ηλίου
Βρείτε το σχήμα του προσώπου σας και τα κατάλληλα γυαλιά ηλίου
Σχόλια για το Horsefeathers Archie Bike AM219A